Scooter kullananlar başlarına geleceklerden haberdar mı? « Ayvalıktv – Ege Hürbakış

Scooter kullananlar başlarına geleceklerden haberdar mı? « Ayvalıktv – Ege Hürbakış

9 Ağustos 2022 - 05:03

Scooter kullananlar başlarına geleceklerden haberdar mı?

Hürriyet yazarı Noyan Doğan, yasal düzenleme yapılan ancak trafik kazalarında belirsizlikler olan elektrikli scooterlarla ilgili önemli noktaları kaleme aldı. İşte Noyan Doğan’ın yazısı;

Son Güncelleme :

08 Kasım 2021 - 15:11

31 views
1

2

3

4 Scooter kullananlar başlarına geleceklerden haberdar mı?

SİGORTA HASAR TALEP ETTİ Bir tanesini anlatayım. Geçenlerde gündeme de geldi hatta tepki de çekti. Kişiler üzerinde detaylı durmayacağım, sadece olayı anlatacağım. İstanbul’da, sokak içerisinde elektrikli scooterla ile dolaşan bir vatandaşa karşı yönden gelen bir araç çarpıyor.

5

6 Scooter kullananlar başlarına geleceklerden haberdar mı?

Değil, yasalar bu hakkı tanıyor. Sigorta şirketinin scooter sürücüsünden karşı tarafa verdiği zararı talep etme hakkı var. Bu olay münferit mi? Değil, bu şekilde sigorta şirketlerinin scooter sürücülerinden tazminat talep ettiği birçok kaza olayı var.

7

8

9 Scooter kullananlar başlarına geleceklerden haberdar mı?

SÜRÜCÜLERİ BEKLEYEN TEHLİKE Hazır yeri gelmişken, scooter kullanıcılarının olası kazalarda neyle karşılaşacaklarını madde madde anlatayım.

10

11 Scooter kullananlar başlarına geleceklerden haberdar mı?

Trafikte bir araca maddi zarar verirseniz ve kusurluysanız, o aracın kasko sigortası araçtaki hasarı karşılar, sonra da dönüp scooter sürücüsünden hukuk yoluyla talep eder.

12

13 Scooter kullananlar başlarına geleceklerden haberdar mı?

Diyeceğim o ki, scooter kazaları ve mağduriyetler daha fazla artamadan bu işin sigorta boyutunda düzenleme yapılıp, bir koruma sistemi getirilmeli.

0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x