Japon elektronik parça üreticisi Kaga, üretiminin önemli bir bölümünü Türkiye’ye taşıyacak… « Ayvalıktv – Ege Hürbakış

Japon elektronik parça üreticisi Kaga, üretiminin önemli bir bölümünü Türkiye’ye taşıyacak… « Ayvalıktv – Ege Hürbakış

9 Ağustos 2022 - 05:05

Japon elektronik parça üreticisi Kaga, üretiminin önemli bir bölümünü Türkiye’ye taşıyacak…

Son Güncelleme :

27 Aralık 2021 - 5:15

46 views
Japon elektronik parça üreticisi Kaga, üretiminin önemli bir bölümünü Türkiye’ye taşıyacak…

Japonya’nın Kaga Electronics şirketinin, stratejik konumuyla öne çıkan Türkiye’de yeni bir fabrika kurarak baskılı devre kartı üretiminin bir kısmını Çin ve Güneydoğu Asya’dan buraya taşıyacağı öğrenildi.

Nikkei Asia’da yer alan habere göre, halihazırda Türkiye’de klima parçaları üreten Kaga Electronics, kuracağı yeni fabrikada baskılı devre kartlarının üretimini gerçekleştirecek ve müşteri isteklerine göre bunların üzerine parça monte edecek.

SİPARİŞLERİ ARTIRMAK İSTİYOR

Yeni tesisin 2022’de devreye girmesi ve mevcut tesisle birleştirilmesi bekleniyor. Kaga, Türkiye’nin stratejik konumundan yararlanarak Orta Doğu ve Avrupa’dan gelen siparişleri artırmayı hedefliyor. Böylece, şirket, üretimini tedarik zinciri kesintilerinin bir risk haline geldiği Asya’dan uzaklaştırmayı amaçlıyor.

ÜRETİM KAPASİTESİ KADEMELİ ARTIRILACAK

Şirket kaynaklarına göre, söz konusu yatırım milyonlarca doları bulacak ve üretim kapasitesi kademeli olarak artırılacak. Kaga, daha önce devre kartlarını Asya’da üretiyor ve montajını müşterilere yakın yerlerde gerçekleştiriyordu. Asya’daki deniz taşımacılığı ile tedarik zincirinde yaşanan zorluklar nedeniyle müşteriler şirketten üretim ve montaj işlemlerini tek çatı altında birleştirmesini ve teslim süresinin öngörülebilirliğini artırmasını istemişti.

HEDEF, SATIŞ RAKAMINI 3 KATINA ÇIKARMAK

Türkiye’nin Orta Doğu ve Avrupa pazarlarına hitap eden birçok üreticiye ev sahipliği yapması dolayısıyla şirket, otomobil parçalarıyla ilgili siparişleri de kazanabilmek için yeni üretim üssünden yararlanmayı umuyor. Kaga’nın Türkiye operasyonlarından elde ettiği satış rakamı yaklaşık 8,7 milyon dolar seviyesinde bulunurken, şirket bunu üç veya dört yıl içinde üç katına çıkarmayı hedefliyor.

YORUM YAP

0 0 oyLAR
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x